Wycieczka edukacyjna do Kołobrzegu

18 czerwca uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kołobrzegu. Pierwszym etapem naszej wyprawy była wizyta w Grocie Solnej.

Poszerzając naszą wiedzę na temat zdrowia, dowiedzieliśmy się, że wypełniona jest ona powietrzem bogatym w pierwiastki, które przywracają równowagę organizmu ( także po wyczerpującej pracy intelektualnej w ciągu roku szkolnego). Następnie wykorzystywaliśmy nasze umiejętności techniczne i społeczne zwiedzając Bazylikę Katedralną i Ratusz. Miłym akcentem naszego pobytu na kołobrzeskiej starówce były zakupy pamiątek. Okazało się, że dodawanie i odejmowanie mamy opanowane do perfekcji. Nie poszła na marne nasza intensywna praca na lekcjach, bowiem dopatrzyliśmy się rachunkowych błędów w obliczeniach pani sprzedawczyni. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego. Widok ogromnego sprzętu wojskowego zapierał dech. Na zasłużony odpoczynek udaliśmy się do restauracji, w której jak nigdy smakowały nam frytki. udowodniliśmy, że zasady savoir - vivreu znamy doskonale. Ponieważ wszyscy dbamy o zdrowie, kalorie spaliliśmy spacerując po kołobrzeskim molo. Tu spotkaliśmy się z sytuacją wczasowiczów pełnych uznania i podziwu dla naszego zachowania. Jeśli ktoś myśli, że na tym koniec, to się myli... Nieprzewidzianie udaliśmy się na latarnię morską, na którą wejście wcale nie było wielkim wyzwaniem (kondycję mamy bardzo dobrą). Pełni niezapomnianych wrażeń i wyczerpalnych pokładów energii wróciliśmy do domu.

O udanej wyprawie przypominać nam będą kołobrzeskie pamiątki.

Z utęsknieniem czekamy na kolejną wycieczkę w nieznane.

Magdalena Sowa
Katarzyna Grzegrzółka