Gminny Konkurs Przyrodniczy "Zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne".

W czwartek 11 czerwca odbył się w Bibliotece Publicznej Gminy Biesiekierz Gminny Konkursu Przyrodniczego pn. Zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne. Konkurs ten był organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz oraz Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu.

Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach przeprowadzonych dnia 7 maja. Najlepszymi przyrodnikami z zakresu pojęć chemicznych i fizycznych okazali się: Rozalia Świokła, Radosław Gołuchowski, Martyna Szeląg oraz Karolina Gąsiorowska.

Konkurs przyniósł wszystkich uczestnikom wiele radości i przyjemności, ale przede wszystkim pokazał, że wszyscy uczniowie startujący w tym konkursie mają dużą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.

Przebieg konkursu był następujący:
uczniowie ze szkół podstawowych z Biesiekierza, Świemina i Starych Bielic zostali podzieleni na trzy grupy: protony, neutrony i elektrony. Wśród zespołów został wyłoniony lider, którego zadaniem było podjęcie decyzji o wyborze prawidłowej odpowiedzi. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami teoretycznymi oraz praktycznymi.

W trakcie jak były zadawane pytania uczestnikom również zaproszeni goście czyli Wójt Gminy p. Andrzej Leśniewicz, Przewodniczący Rady p. Marek Płaza, Dyrektorzy szkół oraz opiekunowie, sprawdzali swoja wiedzę i próbowali odpowiadać razem z uczestnikami.

Każdy zespół przyjechał ze swoim własnym doświadczeniem. Naszym uczniom pomagała przygotować się Pani Marzena Jurkowska - nauczyciel fizyki w gimnazjum oraz matematyki w szkole podstawowej. Bardzo dziękujemy za ciekawe doświadczenia, które pokazały nam zjawisko elektryzowania się przedmiotów i przybliżyły istotę wysokości dźwięku.

Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że w tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy zostali nagrodzeni. Nagrody wręczyli Pan Wójt Andrzej Leśniewicz, Pani Dyrektor Gimnazjum Aneta Chmielewska- Szymańska oraz gospodarz tego konkursu Pani Dyrektor Biblioteki Agnieszka Hryniewicz.

Serdecznie gratuluję moim uczniom i życzę kolejnych sukcesów!

Nauczyciel przyrody
Roksana Kaczmarek-Cichosz