DZIEŃ BEZ ALKOHOLU

Dzień bez Alkoholu to polskie święto obchodzone 1 czerwca (ze względu na szczególną wymowę Międzynarodowego Dnia Dziecka).

Ponieważ alkohol niszczy zdrowie, więzi rodzinne, towarzyszy przemocy, zwiększa ryzyko wypadku... podjęliśmy w naszej szkole działania profilaktyczne, mające na celu promowanie abstynencji.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w interaktywnych zajęciach, podczas których dowiedzieli się, jakie są naukowe ustalenia na temat alkoholu, czym grozi jego picie, jak przeciwstawiać się naciskom rówieśników oraz rozwiązały test o prawdach i mitach alkoholowych. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną na temat działania alkoholu na organizm człowieka. Wzięły również udział w konkursach: literackim Poradnik na dobrą zabawę bez alkoholu (I miejsce ex aequo: Dagmara Benke, Dominik Krakowiak, Sebastian Łaba) i plastycznym Alkohol - świat zatopionych marzeń (I miejsce: Paulina Niemczuk, II: Radosław Sobczyński, III: Kaja Rzeszutek).

Katarzyna Grzegrzółka