Wycieczka edukacyjna do Kołobrzegu

11 czerwca uczniowie z oddziału zerowego, klasy drugiej oraz trzeciej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kołobrzegu.

Najpierw poszliśmy na lekcję przyrody do Oceanarium. Można tam było zobaczyć wiele okazów ryb, wysłuchać ciekawych opowieści o ich zwyczajach. Najodważniejsi głaskali węża, inni mogli przytulić małego jeża. Następnie zwiedzaliśmy najstarsze kołobrzeskie zabytki architektoniczne: Basztę Lontową, ratusz i Bazylikę Katedralną. Pogoda dopisywała, więc udaliśmy się na spacer do portu zatrzymując się po drodze na placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu-przecież wszyscy dbamy o zdrowie. Dzieci dzielnie weszły na Latarnię Morską, skąd ujrzały wspaniały widok na morze, port i miasto. Później studziliśmy emocje kręconymi lodami. Po zwiedzeniu portu nadszedł czas na zakup pamiątek. Taka lekcja matematyki-wszyscy liczyli, sprawdzali, odbierali resztę i znów przeliczali. Następnie udaliśmy się Nadmorską Promenadą do Pomnika Zaślubin Polski z Morzem na krótką lekcję historii. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do Biesiekierza wprost w objęcia stęsknionych rodziców.

Joanna Lessnau