ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

31 maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. W naszej szkole zajęcia związane z tym świętem odbyły się w piątek 29 maja 2015 roku.

W ramach obchodów dzieci z klas IV-VI obejrzały prezentacje i filmy, dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Poza tym członkowie koła PCK przygotowali i odczytali fraszki związane z tematem oraz odczytane były wiadomości i pokazane plakaty od Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Koszalinie. Później odbył się konkurs z krzyżówką, rebusem i samodzielnym hasłem. Najbardziej spodobały nam się myśli: Zabawa bez papierosów jest fajna! oraz Nie wymuszaj na dziecku biernego palenia!. Na końcu odbyło się podanie poprawnych odpowiedzi, podsumowanie akcji i wręczenie drobnych upominków.

Justyna Smagieł