ZIELONA SZKOŁA - BIWAK VI KLASY

W piątek rano 22 maja 2015 roku klasa VI wraz z opiekunami: wychowawczynią Justyną Smagieł i Anną Felczak wybrała się na Zieloną Szkołę do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w Borach Tucholskich.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zapoznania się z terenem całego ośrodka, lasem, jeziorem i boiskami. Przez trzy dni żeglowaliśmy łodziami, wiosłowaliśmy wraz z wesołymi kapitanami, jeździliśmy na wycieczki rowerowe, a także graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Poza tym skorzystaliśmy z zajęć z makramy - wiązania węzłów - samodzielnie wykonaliśmy bransoletki, limnologii – badaliśmy czystość jeziora oraz przyjrzeliśmy się zajęciom z rzeźby. Mieliśmy też wycieczkę pieszą po Borach Tucholskich z panem leśniczym, ognisko, dyskotekę oraz... czas wolny, aby pograńdzić.

Cały biwak minął w roześmianej atmosferze i niestety zbyt szybko. Dziękujemy jeszcze raz naszym rodzicom i sponsorom za możliwość wyjazdu. Było fantastycznie :-)

Klasa VI z opiekunami Justyną Smagieł i Anną Felczak