Święto Niepodległości

10 listopada 2011 roku uczniowie klasy III zaprezentowali przedstawienie z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla najmłodszych uczniów była to pierwsza lekcja historii i patriotyzmu.

Wcielając się w postacie zaborców czy legionów polskich pod przewodnictwem J. Piłsudskiego trzecioklasiści przedstawili ofiarną walkę Polaków w czasach niewoli oraz jej wyzwolenie. Przedstawienie poprzedziło odczytanie listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego do nauczycieli i uczniów przez panią dyrektor naszej szkoły. Następnie uczniowie przygotowywali w klasach kotyliony, aby godniej i radośniej uczcić Święto Niepodległości.

Serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów klasy III za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów na przedstawienie.

Joanna Lessnau