Majowe Święta

30 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony obchodom Święta Pracy, Dnia Flagi Polskiej, a w szczególności rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Na tę okoliczność program przygotowali uczniowie klasy trzeciej, którzy w krótkim zarysie przedstawili historię tego wydarzenia, tak szczególnego dla narodu polskiego. Było przypomnienie o dniu 1-maja, czyli Święcie ludzi pracy oraz o Dniu Flagi obchodzonym 2 maja. Każdy z uczniów symbolizował przywiązanie do barw narodowych w postaci kotylionów czy też chorągiewek. Wspólnie z klasą Ia wyrecytowaliśmy Katechizm małego Polaka i odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na podsumowanie obejrzeliśmy program multimedialny o symbolach narodowych.

Maria Blicharska