DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. W tym roku obchodziliśmy ten dzień 22 i 23 kwietnia.

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prezentacji multimedialnej, która miała na celu promowanie postaw ekologicznych. Uczniowie mogli wzbogacić swoje wiadomości na temat segregowania odpadów, oszczędzania wody i prądu oraz ochrony przyrody. Po zakończonej prezentacji nasi wszyscy mogli wykazać się swoimi umiejętno-ściami i wiedzą na temat ekologii, rozwiązując krótki test. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionym zadaniem otrzymali drobne upominki. Natomiast 23 kwietnia odbył się pokaz mody ekologicznej EKO - TRENDY. Nasi uczniowie podczas pokazu zaprezentowali stroje zrobione wspólnie z rodzicami. Kreacje wykonane były z materiałów odpadowych - butelek, gazet, reklamówek, korków, papieru itp. Nasze ekolo-giczne modelki i modele z gracją prezentowały przygotowane przez siebie kreacje, krocząc po czerwonym dywanie zrobionym z bibuły. Po skończonym pokazie mody dzieci mogły obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez klasę Ia, które było podsumowaniem szkolnych obchodów.

Dzięki tego typu działaniom dzieci zrozumiały, że dbanie o środowisko naturalne wcale nie jest wielkim wysiłkiem i wymaga tylko chęci i odpowiednich nawyków w codziennym życiu.

Magdalena Sowa
Maria Blicharska