Teatrzyki bawią i uczą

21 kwietnia dzieci klas młodszych naszej szkoły miały okazję obejrzeć, a także brać czynny udział w kolejnym widowisku edukacyjno-profilaktycznym pt. Kapitan Plusk na wyspach przyjaznych.

Tym razem widowisko poświęcone było treściom ekologicznym i społecznym czyli dlaczego ważny jest kontakt z naturą i jak znaleźć przyjaciela. Tematyka widowiska wprowadziła nas w cykl działań związanych ze Światowym Dniem Ziemi o których z pewnością napiszemy.

Zupełnie nie tak dawno, bo 14 kwietnia gościli u nas aktorzy z Teatru Maska w Krakowie z teatrzykiem pt. Franio Niejadek. Tym razem były wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, stylu życia, higieny i profilaktyki. Dzieci wykazywały się swoją wiedzą i podpowiadały Franiowi, jak ma postępować, aby być pięknym i zdrowym. Same też obiecały, że zastosują się do tych zaleceń - będą jeść warzywa i owoce, gimnastykować się, dbać o higienę osobistą i zęby. Brawa i uśmiech dzieci to najlepsze podziękowania dla aktorów.

Maria Blicharska