Światowy Dzień Bez Papierosa

W dniu 17 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia związane z tematem szkodliwości palenia papierosów.

Członkowie Szkolnego Koła PCK przedstawili dla uczniów wszystkich klas referaty i inscenizacje. Po prezentacjach nastąpił konkurs wiedzy o tematyce antynikotynowej. Zwycięzcami zostali Diana Janiszewska z kl. VI b i Michał Kaczmarek z kl. VI a. Dzieci wymyśliły też na zajęciach wiele ciekawych haseł np.: "Nałóg to więzienie!", "Kto pali papierosy-ma brzydkie zęby i włosy!", "Mamo, tato, gdy przy mnie palicie, skracacie także i moje życie!". Dodatkowo w tym dniu członkowie SK PCK zostali przeszkoleni z podstawowych zasad pierwszej pomocy przez pielęgniarkę szkolną panią Zofię Balcerek.

Justyna Smagieł