DOPALACZE - WILK W OWCZEJ SKÓRZE

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia uczniowie klas IV-VI obejrzeli film Dopalacze. Nie zamykaj oczu. Przestrzegał on przed sięganiem po produkty zawierające substancje psychoaktywne.

Przedstawiał historie młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością bądź chęcią przypodobania się innym, spróbowali dopalaczy. Bohaterowie filmu opowiedzieli, jak szybko doświadczyli uzależniającej siły dopalaczy, jak łatwo zapomnieli o swoich celach w życiu i zaczęli staczać się na dno.

Uczniowie otrzymali także broszury Dopalacze? Nie bądź królikiem doświadczalnym (zawierające m.in. zdrowotne, prawne oraz społeczne mity i fakty na temat dopalaczy) oraz informacje dla rodziców i opiekunów Co mówić przed, co mówić po?.

Dodatkowe informacje:

www.dopalaczeinfo.pl