SZKOŁA RATOWNIKÓW

Uczniowie klas IV-VI w dniu 9 kwietnia 2015 r. obejrzały cykl filmów pt. Szkoła ratowników.

Ekranizacje te zawierały scenki i instruktaże, dotyczące resuscytacji, a także udzielania pierwszej pomocy w przypadku krwotoku, złamań otwartych i zamkniętych, urazów kręgosłupa, oparzeń i ukąszeń. Poza tym przypomniane zostały zasady wzywania pomocy i numery alarmowe. Plansze informacyjne, które otrzymaliśmy z Polskiego Czerwonego Krzyża, zawierające podstawowe informacje, na stałe umieszczone są na naszym korytarzu szkolnym. Dzięki nim każdy nasz uczeń ma możliwość bieżącego przypomnienia sobie wiadomości, dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy.

Justyna Smagieł