WIOSENNE PRZEBUDZENIE

Zawitała już do nas kalendarzowa wiosna i pojawiły się jej pierwsze oznaki - bazie, przebiśniegi, krokusy, które w tym roku wyjątkowo wcześnie zakwitły.

Jednak większość roślin i zwierząt drzemało i leniwie czekało na cieplejsze podmuchy wietrzyku i promyki słońca. A koniec marca to najwyższy czas otrząsnąć się ze snu zimowego i cieszyć się wiosną. Z takiego też założenia wyszły dzieci klas 0-III, które na wspólnie zorganizowanych zajęciach poprzez zabawę utrwalały sobie treści dotyczące wiosny. Na powitanie był wiersz Przyjście wiosny, a potem: układanie obrazkowych puzli i odgadywanie pór roku, rozpoznawanie i nazywanie roślin chronionych, układanie rozsypanek sylabowych, rozpoznawanie odgłosów wiosennych, quiz, zabawy ruchowo-naśladowcze oraz prezentacja klasowych plakatów wiosennych, które ozdobiły nasz szkolny korytarz.

Było kolorowo, gwarnie, radośnie czyli przyjemne z pożytecznym. Jesteśmy przekonane, że przebudzenie nastąpiło.

Wychowawcy klas 0-III