Wielkanocne zajęcia w Gminnej Bibliotece w Biesiekierzu

Wielkanoc, to najstarsze i najważniejsze chrześcijańskie święto. Wiąże się z nią wiele ciekawych zwyczajów i tradycji. Z tej okazji pod koniec marca uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach plastycznych nawiązujących do nadchodzących świąt wielkanocnych.

Na początku spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, filmik edukacyjny oraz zapoznali się z książkami popularnonaukowymi o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą. Zajęcia wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój , więc prace przez nich wykonywane były chętnie i z radością. Dzieci miały za zadanie wykonać wielkanocne baranki, kurczaczki, zajączki i ozdobić wielkanocne jajka. Prace wykonane były starannie, a kolory dobierane według własnego pomysłu i fantazji. Było dużo radości i zabawy.

Wychowawcy klas 0-III