DBI 2015 – podsumowanie

Dzień Bezpiecznego Internetu, zorganizowany pod hasłem Razem tworzymy lepszy Internet, miał zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego świata wirtualnego.

W ramach podsumowania kampanii informacyjnej uczniowie klas IV-VI wykonali prace, będące przestrogą lub nauką dla rówieśników (mówiącą o ochronie swojej tożsamości w Sieci). Chętni opowiedzieli o szansach i zagrożeniach płynących z użytkowania Internetu. Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych uczono, jakich zasad należy przestrzegać, by zachować bezpieczeństwo w poruszaniu się po wirtualnym świecie i odpowiedzialnie udostępniać materiały online. Pedagog szkolny przygotował gazetkę ścienną dotyczącą DBI.

Mam nadzieję, że poprzez organizację szkolnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa uczniów, każdy z nich zrozumiał, że ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Internecie i w jaki sposób z niego korzysta.

Serdecznie dziękuję uczniom i nauczycielom zaangażowanym w promocję idei obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Katarzyna Grzegrzółka