Wycieczka do muzeum

19 października 2011 uczniowie klas czwartych odwiedzili Muzeum Okręgowe w Koszalinie. Dzieci na początku wysłuchały krótkiego wykładu, z którego dowiedziały się jakie zadania ma muzeum, czym zajmują się pracownicy oraz jakie wystawy są organizowane.

Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości poprzez odpowiadania na pytania oraz rozwiązując krzyżówkę związaną z tematyką muzeum. Na koniec pani przewodnik z tajemniczego kuferka wyciągnęła różne ciekawe sprzęty, które były używane przez naszych przodków. Wzbudziły one wśród dzieci wiele radości i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Agnieszka Ławrynowicz