Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 (IV-VI)

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce DBI od 2005 r. organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy włączyliśmy się w obchody DBI. Podjęliśmy szereg inicjatyw promujących temat bezpieczeństwa w Sieci (m.in.: kampania informacyjna, konkursy, zajęcia profilaktyczno-wychowawcze). Wszystkie przedsięwzięcia realizowaliśmy przez cały miesiąc luty.

Centralnym punktem obchodów DBI w naszej szkole był pokaz prezentacji multimedialnych, dotyczących bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania nowych technologii. Prace chętnych uczniów klas IV-VI zostały zaprezentowane na forum i ocenione pod względem merytorycznym przez jury - wszystkich szkolnych internautów. Autorzy prezentacji zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami, ocenami celującymi z informatyki i pochwałami. Oto lista laureatów:

I miejsce: Jakub Zienkiewicz i Maciej Piechota, kl. V,

II miejsce: Sebastian Łaba, kl. IV,

III miejsce: Natalia Szambelan i Remigiusz Kamiński, kl. V.

Gratujemy! I (trochę przewrotnie :-)) zwracamy uwagę na potencjał sieci, który można i należy wykorzystywać w edukacji.

Katarzyna Grzegrzółka, Marzena Jurkowska