Razem tworzymy lepszy Internet 2015 (0-III)

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy włączyliśmy się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Wszystkie przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów były realizowane przez cały miesiąc luty. Akcją zostały objęte dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III.

Dzieci z zerówki uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się wielu ciekawostek na temat komputera i Internetu. Poznały Necia - tytułowego bohatera bajki, małego robota, który oprowadził najmłodszych internautów po zakątkach Sieci. Nauczyły się także piosenki Zabawa z Neciem w Internecie, do której stworzyły niepowtarzalną choreografię :-) Pokolorowały podobiznę Necia, który (na gazetce ściennej) zdobi salę oddziału przedszkolnego. Dzieci zostały również zapoznane z zasadami bezpiecznego surfowania po stronach internetowych.

Wychowawcy klas I-III przeprowadzili ze swoimi uczniami interaktywne zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci. Po zakończeniu zajęć powstały plakaty, które tworzą gazetki ścienne, umieszczone w klasach i na korytarzu szkolnym. Wychowawcy przeprowadzili również pogadanki z dziećmi i ich rodzicami na temat Dnia Bezpiecznego Internetu 2015 oraz zachęcili dzieci i ich opiekunów do korzystania z bezpiecznych stron internetowych, np.:

www.necio.pl
www.sieciaki.pl