NARKOTYKI / DOPALACZE – DROGA DONIKĄD!

Od lat na pierwszy plan wysuwa się problem dotyczący zwiększonej dostępności oraz spożycia narkotyków i dopalaczy. Niestety, mimo wielu nowych rozporządzeń prawnych, sprzedaż tych substancji trwa...

Dlatego też 19 lutego uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach, mających na celu uświadomienie im, jakie szkody i zagrożenia powodują narkotyki oraz dopalacze.

Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego młodzi ludzie sięgają po środki psychoaktywne, jak oddziałują one na organizm człowieka, jakie są społeczne konsekwencje uzależnienia, jak kształtować postawy asertywne oraz co i kto może uchronić młodego człowieka przed sięgnięciem po narkotyki i dopalacze. Uczniowie poznali także środki zastępcze, używane w takich samych celach niemedycznych jak substancje psychotropowe. Przeanalizowali również statystyki mówiące o tym, że realnie na sto osób uzależnionych od narkotyków udaje się naprawdę uratować tylko jedną.

W ramach podsumowania warsztatów uczniowie wykonali plakaty pod hasłem Stop narkotykom/dopalaczom. Otrzymali również broszury: Narkotyki? To mnie nie kręci! Dopalacze? Większość nie bierze!.

Zajęcia wzbogacone zostały o ankietę Narkotyki/dopalacze, służącą określeniu skali problemu w klasach IV-VI.

Katarzyna Grzegrzółka