Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. W tym dniu mamy pomyśleć o tych pięknych dzikich zwierzętach dla których zima to trudny okres.

Chociaż w tym roku zima jest łagodna, to członkowie SK LOP z klasy VI postanowili wybrać się do lasu i zanieść karmę dla zwierząt.

W naszym pobliskim lesie brak jest paśnika, dlatego w porozumieniu z miejscowym leśniczym ustaliliśmy miejsce złożenia karmy w postaci siana, kapusty i marchwi. Należy dodać, że pomagamy również ptakom dokarmiając je na terenie naszej szkoły wsypując karmę do wywieszonych karmników.

Pogodę mięliśmy świetną na spacer po lesie, dlatego po złożeniu karmy zrobiliśmy sobie mały rajd. Przewodnikiem naszej pieszej wędrówki była Pani Marzena Łosiak, która zaprowadziła nas nad jezior w Biesiekierskim lesie. Chętni zobaczenia tych pięknych widoków musieliśmy najpierw pokonać wielkie hałdy, którymi jest ono otoczone. Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na ognisko przygotowane przez Pana Piotra Łosiaka.

Tak wyglądała nasza kolejna naukowa niedziela! Może takie niedziele wpiszą się już na stałe w nasz kalendarz imprez? Ja już wiem, że wśród uczniów klasy VI zawsze znajdę chętnych.

Dziękujemy Państwu Łosiak za pomoc w organizacji tego dnia, za zasponsorowanie siana dla saren, zorganizowanie ogniska dla dzieci oraz za ciepłą herbatę Smile i miłe słowa.

Opiekun SK LOP z klasą VI
Roksana Kaczmarek-Cichosz