Światowy Dzień Walki z Głodem

Jednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. Dotyczy to niestety także i Polski.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 17 października 2011 r. wzięli aktywny udział w kampanii walki z głodem. W ramach działań Szkolnego Koła PCK odbyła się zbiórka żywności i ciast, które zostały zawiezione do ZR PCK Koszalin i przekazane dla ubogich, bezdomnych i Domu Samotnej Matki.

Dzieci z klas IV-VI miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o problemie głodu, ubóstwa i niedożywienia, przygotowaną przez nauczycielkę panią Agnieszkę Kolanowską. Po pokazie odbyły się pogadanki zw. z ww. tematyką i wspólne śniadanie uczniów z wychowawcami. Dzieci przyniosły tego dnia więcej owoców i podzieliły się z kolegami.

Klasy O-III uczestniczyły w apelu dotyczącym problemu walki z głodem. Uczniowie zjedli również śniadanie ze swoimi nauczycielami.

Justyna Smagieł