W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Świąteczna i nastrojowa atmosfera zapanowała w naszej klasie już na początku grudnia. Przez cały miesiąc dzieci z klasy Ib poznawały polskie tradycje i zwyczaje świąteczne.

5 grudnia zawitał do naszej klasy Mikołaj, który zostawił dla wszystkich prezenty. Po odwiedzinach Mikołaja pierwszaki wzięły udział w zabawie Mikołajkowej.

9 grudnia w ramach przygotowań do świąt uczniowie z zaangażowaniem dekorowali pierniczki upieczone przez rodziców. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością składników niezbędnych do wyrobienia ciasta piernikowego, a własnoręcznie ozdobione pierniki zabrały do domów.

Kolejnym spotkaniem z tradycjami i obyczajami świątecznymi były zajęcia w Bibliotece Publicznej Gminy Biesiekierz. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentacje dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonywały ozdoby choinkowe.

Podsumowaniem przedświątecznych spotkań była Wigilia klasowa, która rozpoczęła się od występu klasy II, która przygotowała piękne Jasełka. Po wzruszającym występie dzieci udały się do klas, gdzie podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie serdeczne życzenia.

Sowa Magdalena