EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

"Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem" (J.W. Goethe) - to hasło Europejskiego Dnia Języków Obcych - imprezy, która odbyła się w naszej szkole (w Biesiekierzu i Parnowie) w dniu 26 września. Celem tego szczególnego wydarzenia było podkreślenie roli i znaczenia znajomości języków obcych oraz zdobywanie informacji o innych krajach i ich kulturze. Dzieci zapoznały się także z brzmieniem języków europejskich.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili scenki w różnych językach (angielskim, niemieckim, francuskim, polskim i włoskim). Młodzi aktorzy ucharakteryzowani byli na mieszkańców państw europejskich.

Każda klasa (0-VI) wraz z wychowawcą wykonała duży plakat informacyjny na temat danego kraju (Włochy, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Polska, Norwegia). Prace zostały nagrodzone dyplomami. Uczniowie danej klasy wraz z wychowawcą reprezentowali tego dnia określony kraj, nosząc jego flagę na koszulce oraz posługując się zwrotami grzecznościowymi w jego języku. Europejski Dzień Języków Obcych był więc doskonałą okazją do integracji oraz wzmocnienia umiejętności pracy w grupie.

Justyna Smagieł