RAJD PIESZY

W krótkim czasie odbyły się dwa rajdy organizowane przez PTTK Koszalin. Jak zawsze było wielu chętnych do maszerowania.

W listopadzie był to XXlll Rajd Pieszy Andrzejki 2014. Trasa tego rajdu wiodła z Kościernicy do Węgorzewa Koszalińskiego i wynosiła 10 kilometrów. Pogoda była piękna, a my maszerowaliśmy leśnymi ścieżkami. Zbieraliśmy grzyby i słuchaliśmy leśnych odgłosów. Poznaliśmy historię miejscowo. W naszych rajdach chętnie biorą udział całe rodziny za co dziękujemy, że zawsze znajdujecie Państwo czas aby z nami czynnie odpoczywać.

6 grudnia odbył się IX Choinkowy Rajd Pieszy. Trasa rajdu wiodła przez Koszalin. Uczestnicy rajdu spotkali się przed ratuszem miejskim. W parku miejskim oglądaliśmy wiele pomników przyrody. Maszerowaliśmy z biegiem rzeki Dzierżęcinki, dowiedzieliśmy się gdzie przed wojną była koszalińska papiernia. Przeszliśmy przez Wąwozy Grabowe i tereny podożynkowe, zobaczyliśmy gdzie powstaje nowoczesny aqua park. Rajd zakończył się w koszalińskiej szkole muzycznej. Tam też odbył się konkurs krajoznawczy, w którym nasi uczniowie zdobyli nagrody: Iga Sterna III miejsce w grupie młodszej, Dominik Krakowiak II miejsce w grupie starszej. Wysłuchaliśmy koncertu piosenki harcerskiej. Był to już ostatni rajd w tym roku więc wszystkim wędrującym życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku i zapraszamy na kolejne rajdy z nami.

M . Rzeszutek J. Kostecka