Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej wcielili się w postacie biblijne, aby jak co roku, przypomnieć historię narodzin Pana Jezusa.

Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w pięknych strojach występowały przed swoimi rówieśnikami, rodzicami. Szkolny hol wypełnił zapach sianka. Publiczność przeżywała historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami, pastorałkami i tańcami.

Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

Joanna Lessnau