Projekt "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

Uczniowie klas 0-VI w listopadzie i październiku 2014 r. brali udział w rządowym projekcie Bezpieczna i przyjazna szkoła pod nadzorem PCK i Kuratorium.

Dzieci realizowały ze swoimi wychowawcami, a także nauczycielami przyrody i wychowania fizycznego trzy programy:

1. Superwiewiórka-przyjaciółka Oli i Kuby, gdzie uczyły się jak dbać o zęby,
  2. Dbam o zdrowie, gdzie zgłębiały wiedzę m.in. nt. prawidłowego odżywiania i roli sportu dla człowieka,
  3. Ratowniczek, gdzie uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach.

Na zakończenie projektu odbyły się 3 konkursy plastyczne: Zdrowe zęby-piękny uśmiech i Sport to zdrowie dla klas 0-VI i Stop używkom dla klas IV-VI. Poza tym odbyły się 2 olimpiady wiedzy dla klas I-III i IV-VI: Olimpiada promocji zdrowia i Olimpiada Ratowniczek. Finaliści wszystkich konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami przez panią kierownik Oddziału Rejonowego PCK Dorotę Guszeczka. Poza tym wszyscy uczniowie klas 0-VI otrzymali szczoteczki i pasty do zębów.

Mamy nadzieję, że dzieci z naszej szkoły będą codziennie przestrzegały zasad zdrowego i bezpiecznego stylu życia !!!

Dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu :-)

Justyna Smagieł