MISIE MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO

25 listopada to jeden z ulubionych dni wszystkich dzieci. Swoje święto obchodzi bowiem pluszowy miś, którego pewnie każdy z nas ma w domu.

Swoimi przytulankami postanowili pochwalić się także uczniowie klas IV- VI. W ramach akcji bezpieczne przerwy w sali nr 20, zorganizowaliśmy misiową klasę. Chętni mogli zaprezentować swoje przytulanki i historie z nimi związane. Okazało się, że wiele maskotek było dużo starszych od swoich obecnych właścicieli, ponieważ kiedyś były własnością ich rodziców. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło misiowych piosenek, rymowanek. Na duże wyróżnienie zasługuje napisany od ręki wierszyk Martyny Szeląg z klasy VI:

Każdy lubi misie pluszowe
Szczególnie, kiedy są czyste i nowe,
Lecz kiedy mają już kilka,
Nie bawi się nimi nawet mój brat.
I wtedy o nich zapominamy
Często oddajemy lub nawet wyrzucamy
Lecz ja o misiu nie zapomnę
I wszystkim wam o tym przypomnę,
Że misie choć są bardzo stare
Kochają nas jak własną mamę.

Dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze za równo za sprawą misiów jak i ich właścicieli.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego –oprac .Anetta Petin