O DOBRYCH RELACJACH Z RÓWIEŚNIKAMI

27 listopada podjęto w Naszej Szkole działania profilaktyczne, mające na celu budowanie i podtrzymywanie prawidłowych relacji społecznych.

W klasie IV przeprowadzono warsztaty na temat dobrych relacji rówieśniczych. Uczniowie wypracowali zasady pracy grupowej i poznali korzyści uczenia się w zespole. Wcielili się w role, by ćwiczyć umiejętności potrzebne w różnych sytuacjach szkolnych. Uczyli się skutecznie komunikować ze sobą, przekazywać i przyjmować uwagi krytyczne. Osiągali przy tym świetne efekty :-). Czwartoklasiści poznali listę właściwości ważnych w relacjach z innymi (m.in.: empatia, życzliwość, otwartość) oraz szereg barier komunikacyjnych (np.: osądzanie, decydowanie za innych, uciekanie od cudzych problemów).

Katarzyna Grzegrzółka