Święto Niepodległości

11 listopada to data ważna dla każdego Polaka, także tego małego. Tego dnia obchodzimy rocznicę Odzyskania Niepodległości, kiedy to po 123 latach niewoli pod obcym zaborem Polska odzyskała niepodległość.

Przypominamy tamte wydarzenia, aby pamiętać o patriotyźmie, bohaterstwie i wierności narodu polskiego. O tym, że patriotą być to ważna sprawa pokazały dzieci z klas O-III naszej szkoły. Podczas uroczystego apelu, który przygotowali uczniowie klasy trzeciej, wszyscy udekorowani w kotyliony w barwach narodowych odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i w skupieniu obejrzeli program artystyczny. Były wiersze o latach niewoli i o wolnej Polsce, pieśni patriotyczne i hymn Unii Europejskiej. Było wzniośle, ale i radośnie.

Maria Blicharska