PASOWANIE NA UCZNIA

HEJ RADOŚCIĄ OCZY BŁYSZCZĄ I SZCZĘŚLIWE MAMY MINY BO Z ZERÓWKI DO PIERWSZEJ KLASY DZISIAJ WSZYSCY PRZECHODZIMY

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu są już pełnoprawnymi uczniami. 30 października odbyło się uroczyste pasowanie.

To był wyjątkowy dzień, wyczekiwany przez pierwszoklasistów od dawna. Wszyscy nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście byli świadkami uroczystego ślubowania pierwszoklasistów. Na początku pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Były wiersze, piosenki. Następnie pani dyrektor przyjęła od pierwszaków ślubowanie i każdego wielkim ołówkiem pasowała na ucznia. Zaproszeni rodzice i goście z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Uczniowie klasy III podarowali nam na pamiątkę drzewko, które zostanie posadzone przed szkołą i będzie rosło razem z pierwszakami. Po części oficjalnej pierwszoklasiści oraz wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Magdalena Sowa