ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Wspólne śniadanie to już tradycja w klasach I-III.

Dlatego 7 listopada z przyjemnością przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Śniadanie daję moc, która obchodzona jest 8 listopada. Akcja organizowana jest przez Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Celem akcji jest promowanie zdrowego odżywiania, jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym. Uczniowie klas I i klasy III tego dnia przygotowywali pyszne śniadanie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrali się do samodzielnego przygotowywania kanapek, zdrowych, smacznych i kolorowych. Przygotowanie śniadania było nie tylko okazją do poznania zasad prawidłowego żywienia, ale przede wszystkim wyśmienitą zabawą.

Śniadanie wszystkim smakowało, czego dowodem były znikające kanapki.

Magdalena Sowa