PYSZNE WITAMINKI - ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

W środę 29 października było w naszej szkole smacznie, kolorowo, a przede wszystkim bardzo zdrowo! Uczniowie z klasach pierwszych na zajęciach przygotowywały pyszną, witaminową sałatkę.

Dzieci przyniosły z domów świeże owoce. Były jabłka, banany, brzoskwinie, ananasy, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli wesołe minki na widok tak smakowitych owoców. Przed rozpoczęciem pracy dokładnie umyliśmy rączki i w swoich fartuszkach, w których wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze zabraliśmy się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Robienie sałatki dało dzieciom wiele radości i satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Po skończonej pracy nastał czas na degustację. Sałatka zrobiona przez nas bardzo nam smakowała - była słodziutka i pachnąca - znikała z naszych talerzy w mgnieniu oka.

Sowa Magdalena