CHRONIMY DZIECIĘCE UŚMIECHY

23 września 2014 r. w naszej szkole odbyła się wielka akcja edukacyjno-profilaktyczna w ramach programu Chroń Dziecięce Uśmiechy.

Ponad 140 dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-VI objętych zostało bezpłatnym badaniem stomatologicznym oraz uczestniczyły w zajęciach nt. prawidłowego dbania o zęby. Akcja prowadzona była przez firmę Wrigley-producenta gumy Orbit® wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Towarzystwem Stomatologicznym. Każde dziecko otrzymało Kartę Badania Pacjenta, dzięki której rodzice mogli sprawdzić, czy dziecko wymaga dalszego leczenia u lekarza stomatologa.

Ponadto gościliśmy u nas uczniów ze Szkoły Podstawowej ze Starych Bielic, której uczniowie również uczestniczyli w przeglądach stomatologicznych i zajęciach z profilaktyki stomatologicznej.

Wierzymy, że edukacja i profilaktyka stomatologiczna sprawi, że nasi uczniowie będą się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem
SmileSmileSmile

Justyna Smagieł