PROGRAM OWOCE W SZKOLE

Program Owoce w szkole realizowany jest w naszej szkole od momentu jego uruchomienia przez Komisję Europejską w roku szkolnym 2009/2010.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE oraz środków pochodzących z budżetu krajowego.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się kilka razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

PROGRAM SZKLANKA MLEKA

Program Szklanka mleka realizowany jest w naszej szkole od września 2008. Skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Program jest administrowany przez Agencję Rynku Rolnego w współfinansowany ze źródeł Unii Europejskiej, Funduszu Promocji Mleka i dopłaty krajowej.

Joanna Lessnau