WYCIECZKA DO OŚRODKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W MANOWIE

09 CZERWCA 2014

W dniu 9 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie.

Wizyta w Ośrodku rozpoczęła się zwiedzaniem jego terenu. Najpierw oglądaliśmy psy myśliwskie biorące udział w polowaniach, potem zagrodę dzików. Po zwiedzaniu terenu odbyły się warsztaty o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Pan Marek Plewa i Pani Monika Czerepkow w bardzo ciekawy sposób opowiadali jak dbać o przyrodę, jakich zasad zachowania należy przestrzegać w lesie. Słuchaliśmy zwierząt leśnych i poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących ich zwyczajów i trybu życia. Zainteresowaniem uczniów cieszyły się wypchane eksponaty zwierząt, m.in. sarny, borsuka, lisa. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy wycieczki dyplom małego ekologa. Podsumowaniem całości było ognisko z kiełbaskami. Nietypowa lekcja przyrody z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom ośrodka w Manowie.

Opracowanie: Magdalena Sowa