DZIEŃ MLEKA

05 CZERWCA 2014

5 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Mleka. Już od samego rana na korytarzu szkolnym czekała na dzieci miła niespodzianka - łaciata krówka. Dzieci ubrane na biało uczestniczyły w zajęciach , które miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania mleka i produktów mlecznych.

W trakcie zajęć dzieci poznały produkty, które powstają z mleka, poznały ich nazwy, uważnie obserwowały papierową krowę, wymieniały części ciała a następnie przystąpiły do dojenia (za wymiona posłużyły gumowe rękawice napełnione mlekiem). Dowiedziały się również jak ważnym składnikiem dla ich organizmu jest mleko. Tematem pracy plastycznej były krówki z papierowych rolek. Wykonanie tego dzieła wymagało od dzieci dużej uwagi i zdolności konstrukcyjnych, wszyscy spisali się na medal.

Opracowanie: Magdalena Sowa