Lekcja biblioteczna

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wyjątkowej lekcji. Dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Biesiekierzu, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, poznali historię i rodzaje pisma. Po prezentacji multimedialnej uczniowie mieli możliwość napisania swojego imienia w języku chińskim co dla niektórych było niemałym wyzwaniem. Następnie dzieci swoich sił spróbowały w pisaniu na ,,tabliczkach glinianych".

Wielką atrakcją okazało się wyszukiwanie, wśród wielu półek bibliotecznych, w odpowiednich działach tematycznych wyrazów-kluczy, które potrzebne były do odgadnięcia hasła głównego.

Po odgadnięciu haseł i podsumowaniu zajęć na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Anetta Petin