Wycieczka do Torunia

6 czerwca 2011 klasa III b i klasa II odwiedziły rodzinne miasto Mikołaja Kopernika - Toruń.

Od godzin południowych nasi uczniowie zwiedzali miasto w formie ?patrolu miejskiego? w krzyżackich strojach. Po średniowiecznym grodzie oprowadzał nas jeden z zakonników w pełnym rynsztunku, który dokonał przyjęcia nowych członków do krzyżackiego nowicjatu obdarowując ich dyplomami. Uczniowie zobaczyli Stary Rynek, Dom Mikołaja Kopernika, ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywą Wieżę. Podczas patrolu spotkaliśmy piękną mieszczkę częstującą piernikami. Po południu wzięliśmy udział w spektaklu w Planetarium prezentujący historię astronomii oraz planety i gwiazdy na nieboskłonie. Na zakończenie wycieczki odbył się krótki test sprawdzający wiadomości o Toruniu przeprowadzony przez pilota wycieczki. Szczęśliwi, z mieczami, tarczami i oczywiście toruńskimi piernikami wróciliśmy do domów.

Wychowawczynie składają podziękowania biurowi Exodos i rodzicom, którzy ciepło i serdecznie wspomagali opiekunów podczas wycieczki.

Joanna Lessnau i Stanisława Warzuchowska