Konstytucja 3 maja

4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klasy szóstej, którzy przybliżyli swoim młodszym kolegom i koleżankom zawiłe losy Polski w XVIII wieku. Przypomnieli okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, która zawierała nowatorskie i rewolucyjne, jak na owe czasy zasady funkcjonowania państwa. Po krótkiej akademii odbył się międzyklasowy konkurs, dotyczący znajomości dziejów osiemnastowiecznej Polski. Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy Vb, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż wykazali się zaskakującą znajomością dziejów Polski za czasów panowania ostatniego króla Polski.

Agnieszka Ławrynowicz