Konkurs recytatorski

28 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego Ptaki,Ptaszki i Ptaszęta Polne. Udział w nim wzięli uczniowie klas IV-VI. Dzieci recytowały wiersze znanych polskich autorów. Do dalszego etapu zakwalifikowała się piątka uczestników,która będzie reprezentowała naszą szkołę w gminie: Kornelia Zybert, Karolina Stebelska, Kinga Jachacy, Julia Krakowiak i Agata Niezgoda.

Po konkursie recytatorskim odbył się Międzyklasowy Turniej Czytelniczy. To już piąta edycja tego konkursu. W tym roku przedstawiciele poszczególnych klas czytali wierszyki łamiące języki. Z tym trudnym zadaniem wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie, ale pierwsze miejsce i słodki upominek trafił do klasy IV.

Gratulujemy.

Anetta Petin