Z życia oddziału przedszkolnego

Wizyta w mini-zoo w Parnowie, w gospodarstwie Państwa Marioli i Mirosława Sokalskich.

Z nadchodzącą wiosną odwiedziliśmy zwierzęta w mini-zoo. Najwięcej sympatyków zyskał wielbłąd Wojtek, którego dzieci karmiły smakołykami bezpośrednio z ręki. Mamy nadzieję, że zwierzęta były tak samo zadowolone, jak i mali przyjaciele. Jeszcze ich odwiedzimy .

Wycieczka do Kołobrzegu.

Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w grocie solnej. Nasycone solą powietrze, nastrój i wystrój, stąpanie po drobinach soli odprężyły nas. Jako pamiątkę zabraliśmy bryłki soli odnalezione w podłożu. Potem byliśmy w porcie , na latarni morskiej, spacerowaliśmy na molo. W drodze powrotnej zajechaliśmy w Tymieniu pod wiatrak wytwarzający energię elektryczną - jest wielki.

''Cała Polska czyta dzieciom''.

W cyklu ''Cała Polska czyta dzieciom'' z literaturą gościły u nas panie Gminnej Biblioteki . Dzieci wysłuchały opowieści ''Jeśli bocian nie przyleci, to skąd się biorą dzieci''. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą. Następna wizyta za dwa tygodnie.

Apel 3-majowy.

29 kwietnia wysłuchaliśmy apelu przygotowanego przez kl.III z okazji święta 3-maja. Na tę okoliczność każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał chorągiewkę w barwach narodowych .

Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków ''Agusie''.

28 kwietnia uczestniczyliśmy w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Gminną w Biesiekierzu .

Konkurs pod nazwą '' Agusie '' promował wiersze Agnieszki Frączek . Przedstawiliśmy aż 9 wierszy i wszystkie wykonania bardzo się podobały , a nawet miło poinformować , że I miejsce zajęła Paulina Niemczuk za wiersz '' Chłodnia'' , a Sebastian Łaba znalazł się w grupie wyróżnionych . Gratulacje dla wszystkich uczestników .

Z Paulinką spotkanie na etapie powiatowym - i mamy nadzieje, że też się spodoba jej interpretacja wiersza . Już odniosła sukces.

Przygotowała Maria Blicharska , wychowawczyni kl. '' 0'' .