Akcja Japonia

Polskie dzieci - japońskim kolegom

W dniach 21 -25 marca 2011 Szkolne Koło Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowało kwestę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami
w Japonii. Przez pięć dni uczniowie wrzucali do puszki drobne kwoty pieniężne, a niektórzy z nich przynieśli nawet wszystkie oszczędności ze swojej skarbonki!

We wtorek i w środę po południu, przy okazji zebrań z rodzicami, zorganizowaliśmy stoiska z wybornymi wypiekami naszych nieocenionych rodziców. Każdy mógł się poczęstować i wspomóc naszą akcję. Starsze klasy już od godzin rannych w środę na każdej przerwie sprzedawały ciasta nie tylko uczniom i pracownikom naszej szkoły, ale również kolegom i nauczycielom
z gimnazjum. Przy stoiskach można było także obejrzeć zdjęcia z Japonii przedstawiające ogrom zniszczeń i rozpacz Japończyków.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i rodziców zebraliśmy 380,19 zł, co w przeliczeniu na walutę japońską wynosi około 11 tysięcy jenów. Za te pieniądze japoński Caritas będzie mógł kupić np. 70 dwulitrowych butelek wody mineralnej lub 25 kilogramowych bochenków chleba.

Joanna Lessnau i Katarzyna Szepanik