Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

21 marca to dzień, na który czekają wszystkie dzieci w naszej szkole. To czas radosnego powitania długo wyczekiwanej wiosny. Tradycyjne obchody rozpoczęliśmy od przemarszu ulicami Parnowa. Wesoły korowód dzieci niosących gaiki - maiki oraz marzanny przyciągał wzrok przechodniów przypominając o ludowej tradycji. Dzień ten był także okazją do przedstawienia swoich pasji i zainteresowań w programie "Mamy talent!" Występy rozpoczęły dziewczynki z klasy III a: Ala, Zuzia i Wiktoria zaśpiewały piosenkę autorstwa Marka Grechuty "Wiosna", a Krystian przedstawił umiejętność naśladowania zwierzęcych głosów. Aleks i Dorian z klasy III b popisywali się swoją niebywałą gibkością wykonując salda i gwiazdy. Swoje umiejętności aktorsko - recytatorskie zaprezentowała Zuzia z klasy II, a Kacper wcielił się w postać profesora fizyki i przygotował krótki wykład o atomie. Klasa II zakończyła swój pokaz talentów występem klasowego zespołu wokalnego "Wiosenne dziewczyny". Dzięki klasie pierwszej mogliśmy wysłuchać wesołych wierszyków o wiośnie, które recytowali: Krzyś, Klaudia, Natalia i Maciek. Lecz to nie koniec atrakcji. Na uczniów czekał jeszcze konkurs "Omnibus na wiosnę". Każda z klas wybrała trójkę przedstawicieli, którzy odpowiadali na pytania z najróżniejszych dziedzin. Wesoła zabawa cieszy każde dziecko, nie należy jednak zapominać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Ratujemy i uczymy ratować.

Po chwilach relaksu nadszedł czas na poważne tematy. Uczniowie klas I-III rozpoczęli właśnie uczestnictwo w projekcie realizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pt. "Ratujemy i uczymy ratować". Program ten obejmuje zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, które przedstawiły instruktorki: pani dyrektor Anna Piotrowicz oraz pani Iwona Jurek. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest łańcuch przeżycia i jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku. W skupieniu obejrzeli także film animowany na ten temat, z przejęciem ćwiczyli właściwą treść rozmowy telefonicznej, gdy dzwonimy po pomoc. Przed naszymi uczniami jeszcze wiele podobnych ćwiczeń-bo przecież czyjeś życie może zależeć od każdego z nas.

Joanna Lessnau