Ratujemy i Uczymy Ratować

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu realizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pt. "Ratujemy i Uczymy Ratować". Program ten przeznaczony jest dla uczniów klas I-III i obejmuje zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Po feriach szkolnych rozpoczną się pierwsze szkolenia uczniów. Fundacja Jurka Owsiaka przekazała szkole dwa rodzaje fantomów: Little Anne szt.1, Mini Anne szt.4; materiały dydaktyczne, podręczniki dla uczniów, płyta z filmem animowanym dla dzieci i filmem instruktażowym dla nauczycieli. Mamy nadzieję, że nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy wykształci u dzieci naturalny odruch niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Pamiętaj, że czyjeś życie może zależeć również od Ciebie.

Instruktorzy: Anna Piotrowicz

Iwona Jurek