W muzeum pachniało piernikami ....

13 grudnia 2010r. uczniowie klasy I i IIIa byli w Muzeum w Koszalinie na lekcji edukacyjnej "Świat toruńskiego piernika".

Wrażenia uczniów klasy IIIa ... Wystawa przygotowana była w środku drewnianego okrętu.

Wysłuchaliśmy opowieści o powstaniu pierników. Poznaliśmy składniki jakie są do nich

dodawane. ..... pięknie pachniało goździkami, cynamonem, kardamonem. .... Następnie

sami mogliśmy zrobić pierniki, ale tylko ozdobne.Gdy pierniki piekły się w piekarniku, pani

pokazała nam jak dawniej wyglądała piekarnia, w której pieczono pierniki oraz sklep z piernikami,

... była tam stara kasa. Na zakończenie każde dziecko mogło zabrać do domu zrobiony i upieczony przez siebie piernik.

To była bardzo fajna wycieczka.

Iwona J.