Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2013.

W pierwszy Dzień Wiosny, czyli 21 marca uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Jego inicjatorem jest francuskie stowarzyszenie Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu, a w Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów wszystkich typów szkół. Konkurs ma charakter jednorazowego testu - na rozwiązanie zadań uczniowie mają 75 minut. Konkurs przeprowadzany jest w kilku kategoriach ? z naszej szkoły udział wzięło aż 43 uczniów oraz 6 uczniów z Gimnazjum (nasi ubiegłoroczni absolwenci). I tak:

• w kategorii Żaczek 10 uczniów z klasy II
  • w kategorii Maluch 8 uczniów z klasy III i 5 uczniów z klasy IV
  • w kategorii Beniamin 13 uczniów z klas V i 7 uczniów z klasy VI
  • w kategorii Kadet 6 uczniów z klasy I c naszego Gimnazjum

Wszystkim bardzo zależało, aby jak najlepiej rozwiązać zadania. Na wyniki jednak musimy trochę poczekać, bo aż do połowy maja.

Po zakończeniu zmagań każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek ? dyplom uczestnictwa, układankę Kangurowa piętnastka (ufundowaną przez organizatora Kangura) oraz zestaw przyborów szkolnych (nagrodę ufundowała Biblioteka Gminna, za co serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Hryniewicz).

Marzena Jurkowska - szkolny koordynator konkursu KANGUR 2013.