BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W dniach 21 i 25 stycznia 2013 r. uczniowie z klas 0-VI w Szkołach w Parnowie i Biesiekierzu obejrzeli prezentację multimedialną, dotyczącą bezpiecznych i mądrych zachowań podczas ferii zimowych.

Dzieci nauczyły się, jak unikać niebezpieczeństw związanych z zimową zabawą oraz jak zachowywać się na sankach, nartach, lodowisku czy podczas kuligu. Uczniowie zaznajomili się z informacjami o odpowiednim ubraniu i zabieraniu ze sobą elementów odblaskowych podczas wyjścia na dwór. Przypomniane też zostały zasady, by nie ufać osobom obcym, nie przyjmować od nich słodyczy lub prezentów, oraz nie wpuszczać ich do domu, a także żeby unikać kontaktu z bezpańskimi psami. Po pokazie dzieci wypowiadały się na tematy z prezentacji. Okazało się, że wszystkie zasady doskonale zapamiętały. Życzymy naszym uczniom udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Do zobaczenia 11 lutego !

Justyna Smagieł