RÓŻOWA SKRZYNECZKA

W dniu 6 czerwca 2022 roku, podczas obchodów Dnia Dziecka gościliśmy panią Annę Bejnarowicz, przewodniczącą Rady Gminy Biesiekierz, która podarowała naszej szkole różową skrzyneczkę, która zostanie umieszczona na parterze w toalecie dziewcząt.

Różowa Skrzyneczka to również nazwa fundacji, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Fundacja stara  się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Serdecznie dziękujemy przewodniczącej Rady Gminy, Pani Annie Bejnarowicz za tak ważną inicjatywę.