W PAŁACU KRÓLOWEJ ZIMY

W tym tygodniu grupa z zerówki rozpoczęła tydzień pt. Zimowe Zabawy. W ramach tego tygodnia dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej przy muzyce E. Griega W grocie Króla Gór wcielały się w rolę królowej zimy.

Ale za nim wcieliły się w rolę królowej musiały samodzielnie wykonać gazetowe narty. Zabawa polegała na tym, że podczas wolnej części utworu dzieci maszerowały przed królową, prezentowały ukłony, uśmiechały się do niej, pozdrawiały ręką. Gdy pojawia się szybsza część utworu, oznaczało to, że królowa czaruje i wywołuje zamieć śnieżną. Dzieci wówczas zaczynały się obracać wokół własnej osi, podskakiwały i ruchami swojego ciała naśladowały poruszający się na silnym wietrze śnieg. W rolę królowej zimy wcielało się wybrane dziecko. Zabawa bardzo podobała się uczestnikom, każdy czekał z niecierpliwością na swoją kolej, aby zostać królową zimy... Na koniec zabawy dzieci podawały skojarzenia dotyczące zimy oraz wykonały piękne i ciekawe prace plastyczne pt: Pałac królowej zimy.

Celem zabawy było: wyczuwanie ciała i przestrzeni, odzwierciedlanie charakteru muzyki i za pomocą ruchu rozwijanie sprawności manualnej i umiejętności współdziałania w zespole.

Magdalena Sowa